Jakub Nox Ambroziak - wywiad

by - 19:32:00
Już na "Dark Side of the Sun" mogliśmy poznać Nox'a, który podąża w bardzo unikalnym kierunku. Czego możemy spodziewać się po płycie "Mikrokosmos"?
  • Trochę zmian, myślę, że jest to bardziej przystępny materiał. Poza tym nie mnie o tym mówić. Tej płyty/muzyki nie da się opisać, tego trzeba posłuchać.
  •  
     
Czy "Mikrokosmos" nie jest przez to kompromisem pomiędzy "przystępnością" materiału dla odbiorców a stylem, który można Ci przypisać z "Dark Side of the Sun"?
  • To raczej nie jest muzyka robiona pod publikę, odbiorców. Na pewno jest to jakaś zmiana w podejściu do muzyki. Sporo gości oraz żywe instrumenty, nadały płycie bardziej przystępny charakter. Nic na niej nie znalazło się wbrew mojej woli...

Na Twojej drugiej płycie nie zabrakło gości. Nie da się ukryć, że niektórzy z nich mają nieco inne spojrzenie na muzykę. Jak wyglądała Wasza współpraca?
  • Naprawdę różnie... raz nagrywaliśmy razem w studio, innym razem współpraca odbywała się drogą internetową. Było trochę kompromisów, ale zwykle tak dobierałem gości aby nasza współpraca przebiegała gładko.

Twoja pierwsza płyta była wydana przez londyński label - Canteen Records. Czy ta współpraca pomogła Ci w zdobyciu szerszego grona odbiorców za granicą?
  • Założenie jest takie, że nie interesują mnie słuchacze, fani, odbiorcy, jak zwał tak zwał. Ja chce tylko tworzyć muzykę. Jeszcze przed wydaniem albumu zastanawiałem się jaką formę promocji zastosować. I wygląda to tak, że wszystko podąża w dobrą stronę. Dostaje całkiem sporo pochlebnych opinii. Całkiem sporo opinii negatywnych, niewiążących. Ale to chyba tak jest, że im więcej gdzieś się wyświetlasz, tym więcej pojawia się też negatywnych opinii, hejterów, itp. Czuję lekką frustrację, presję co nie pozwala mi oddać się muzyce na 100%. Masz za sobą pierwsze występy promujące płytę. Jak przyjęła Cię publiczność? Kiedy kolejne występy?
  • Nie uciekli spod sceny (śmiech). To chyba całkiem spoko. Kolejne występy, najprawdopodobniej po wakacjach.

Płyta opatrzona jest bardzo interesującą grafiką. Kto ją przygotował?

Teraz po wydaniu "Mikrokosmosu" należy Ci się chwila odpoczynku czy od razu zabierasz się za kolejne wydawnictwo?
  • Powiedzmy, że robię muzyczne wakacje.

Co to znaczy "muzyczne" wakacje?
  • Hm... 'muzyczne' wakacje - odpoczynek od publikacji nagrań. Odpoczynek od mediów, internetów. Ogarnięcie życia codziennego.

You May Also Like

0 komentarze